• مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی، آداپتور تغذیه مک بوک شما نیز طول عمر محدودی دارد. و در نهایت از رده خارج می شود. اگر این اتفاق افتاد، و در چنین موقعیتی قرار گرفتید، سه گزینه پیش روی شماست:


    اولین و قطعا ارجح ترین گزینه، تعویض آداپتور مک بوک با استفاده از خدمات Apple Care است (البته هنوز در ایران امکان استفاده از چنین گزینه ای را ندارید!).

    اگر شما تحت پوشش Apple Care نیستید، باید اقدام به خرید آداپتور جدید کنید. و اگر امکان خرید آن از فروشگاه های اپل را داشته باشید، با ۸۰ دلار می توانید آداپتور خود را جایگزین نمائید (هزینه جایگزینی آداپتورهای USB-C جدید نیز ۵۰ دلار است). تصمیم برای خرید آداپتور تغذیه جدید، یک تغییر بزرگ و هزینه بر خواهد بود. زیرا در کشوری مانند ایران که امکان خرید و جایگزینی در فروشگاه های اپل وجود ندارد، خرید یک آداپتور اصلی بیش از ۳۰۰ هزار تومان هزینه روی دست تان خواهد گذاشت.

    این موارد ما را به گزینه سوم رهنمون نیز می کند که آداپتورهای غیر رسمی تولید شده برای مک بوک است. زیرا مدلهای چینی با قیمت بسیار کمتری عرضه می شوند. هرچند ممکن است بسیاری از آنها بگویند آداپتور <<رسمی اپل>> است و آن را با قیمت بالایی عرضه کنند. همه چیز به این بستگی دارد که شما به فروشنده اعتماد کنید یا نه.

  • به خوبی بررسی کنید

چک کنید که شارژر به درستی در پورت مربوطه قرار گرفته باشد؛ آن را در پورت های دیگر شارژر تست کنید و ببینید آیا شارژر عمل می کند یا خیر. علائمی نظیر پارگی یا زدگی بر روی سیم شارژر نباید وجود داشته باشد. اینگونه آسیب ها مشکلات جدی به دنبال خواهند داشت.

  • پورت MagSafe را چک کنید

MagSafe متشکل از دو واژه Magnetic و Safe است و تعمیر آن برای حفظ سلامت لپ تاپ اپل بسیار اهمیت دارد. در این مرحله برای تعمیر شارژر لپ تاپ اپل نبود هرگونه آشغال های انباشته شده و گرد و غبار را در پورت مگا سیف چک کنید. فراموش نکنید که کثیفی های داخل پورت اجازه شارژ شدن دستگاه توسط شارژر را نمی دهند، زیرا شارژر مک بوک نمی تواند چفت سیستم شود.

  • SMC را ریست کنید

اگر تا این مرحله موفق به تعمیر شارژر لپ تاپ اپل نشدید، تنها راه ریست کردن SMC است. SMC مخفف System Management controller است. SMC یک سیستم کنترل کننده انواع سخت افزار در سیستم مک است. SMC قلب لپ تاپ اپل است. با ریست کردن این سخت افزار بعضی از مشکلات سیستمی حل می شود و امکان تعمیر شارژر لپ تاپ اپل نیز به کمک آن وجود دارد.

در صورتی که همه این راه ها و دستورالعمل ها را رعایت کردید و همچنان موفق به تعمیر شارژر دستگاه خود نشدید، از یک مرکز معتبر و مجاز یک نمونه اصل را تهیه کنید.

چشمان خود را باز کنید

اولین کار برای تعمیر شارژر لپ تاپ اپل این است که چک کنید که شارژر به درستی در پورت مربوطه قرار گرفته باشد؛ آن را در پورت های دیگر شارژر تست کنید و ببنید آیا شارژر کار می کند یا خیر. دقت کنید که آیا علائمی نظیر پارگی یا زدگی بر روی سیم شارژر وجود نداشته باشد. اینگونه آسیب ها مشکلات جدی به دنبال دارند.

پورت MagSafe را چک کنید

پورت مگاسیف را برای نبود هرگونه آشغال های انباشته شده و گرد و غبار چک کنید. کثیفی های داخل پورت اجازه شارژ شدن دستگاه توسط شارژر را نمی دهند، زیرا شارژر مک بوک نمی تواند چفت سیستم شود.

برای تعمیر شارژر لپ تاپ اپل، SMC را ریست کنید

اگر با راه حل های بالا مشکل شارژر مک بوک حل نشد، تنها راه ریست کردن SMC است. SMC مخفف System Management controller است. SMC یک سیستم کنترل کننده انواع سخت افزار در سیستم مک است. این سیستم قلب لپ تاپ اپل است. با ریست کردن این سخت افزار بعضی از مشکلات سیستمی حل می شود و امکان تعمیر شارژر لپ تاپ اپل نیز به کمک آن وجود دارد.

در نهایت اگر با هیچ یک از این روش ها تعمیر شارژر مک بوک محقق نشد، یک نمونه اصل و اورجینال را خریداری کنید.

روش تشخیص کابل اصلی اپل از کابل تقلبی

قبل از تعمیر شارژر لپ تاپ اپل چه کنیم؟

شارژر ,اپل ,پورت ,لپ ,تعمیر ,تاپ ,لپ تاپ ,تعمیر شارژر ,تاپ اپل ,مک بوک ,شارژر لپ ,برای تعمیر شارژر ,کنترل کننده انواع ,امکان تعمیر شارژر ,سیستم کنترل کننده

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


appleiphone Sharon's notes CivilEngineeringBlog تعاون فرزین چت | بارباراچت | گلبوچت | رمان | چت گلبو |فرزین چت اصلی | باربارا | چتروم فرزین | ادرس همیشگی بارباراچت خرچنگ دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. مطالب اینترنتی deltatourism آموزش و دانلود نرم افزار اندروید Virginia's game